Bohóckodás vagy üzleti eredmények csúcsgenerátora? Ez a kérdés tartja lázban még mindig a magyar KKV-kat és nagyvállalatokat egyaránt és a válasz erre egyrészt roppant egyszerű, másrészt ugyancsak összetett. Az egyszerű válasz ugyanaz, mint minden eddig berobbant platform (Facebook, Instagram, YouTube stb.) esetében: megkerülhetetlen, ha nem akarunk lemaradni a márkaismertségünkkel, ezáltal a piaci részesedésünkkel a versenyben. Viszont nagyon nem mindegy, hogy egyszerűen ki akarjuk pipálni, hogy a marketingvezető és a cég tulajdonos-ügyvezetője elmondhassa az üzleti ebédeken: „fenn vagyunk már ott is és nagyon sokan dicsérik az oldalunkat”, vagy tudatosan és profin használjuk a médiumot, amely üzleti lépéselőnyhöz juttat minket és valóban hozzátesz az eladási eredményeinkhez, valamint a márkánk (el)ismertségéhez.
Amit a nulladik ponton el kell fogadnunk, hogy nem a TikTok lesz az a felület, ahol pontosan levezethető, fényes ROI és CPT mutatókkal fogunk büszkélkedni. Ha azonban ezzel párhuzamosan Instagramon vagy Facebookon direktebb, eladásfókuszú hirdetéseket futtatunk, már láthatjuk a jelentősen megnövekedett konverziókat – mivel TikTok-on a márkánk egy közelebbi érzelmi viszonyt alakított ki EMBERünkkel, aki így hamarabb fogja meghozni számunkra a pozitív vásárlói döntését. Éppen ezért érdemes tudatosan figyelni arra is, hogy a vásárlásösztönző (call-to-action) üzeneteknél vizualitásban vagy szövegben kapcsolódjunk azokhoz az elemekhez, amelyek a TikTok-on sikeresek voltak. Így a pozitív érzelmi töltet segít támogatni a vásárlói döntést, mely számunkra nyilván üzletileg a legfontosabb, de érdemes tisztában lenni, hogy milyen érzelmi folyamaton keresztül jutnak el az ügyfeleink idáig.
Ez a platform a barátkozás, a nevettetés, az edukálás, a szórakoztatás, tehát az ADÁS és NEM AZ ELADÁS terepe. Legalábbis nem a közvetlen eladásé. A TikTok-ra a 3 millió magyar felhasználó azért jön fel, hogy kikapcsolódjon, hogy az általa már – általában tudattalanul – alaposan betanított algoritmus olyan élményekkel lássa el, ahol őt nem egy ügyfélnek és egy pénztárcának, hanem egy EMBER-nek tekintik, vágyakkal, célokkal, bánatokkal, azaz ÉRZÉSEKKEL.
Szeretnéd elolvasni a teljes cikket?
TÖLTSD LE A BRANBOOK MAGAZIN ONLINE 2024 KIADVÁNYT!
Szerző:
Bendl MátyásBendl Mátyás 2000-ben alapította youth marketing- és médiafókuszú cégét, amely a 15–25 éves célcsoportra specializált integrált kampányokat nyújt ügyfelei számára. A fiatalok e lérése é s megszólítása állandó új kihívást jelent a számukra. Szakadatlanul kell tartaniuk a lépést az ifjúsággal, hiszen ez jelenti az állandóságot, a fiatalságszérumot és az ősz hajszálakat egyaránt. |